Sončna elektrarna

Kaj je sončna elektrarna in kako deluje?

Sončna oz. fotonapetostna elektrarna je naprava, ki sevanje sonca pretvarja v električni tok, primeren za uporabo v gospodinjstvih in podjetjih. Njihova življenjska doba je 30 let in več. Proizvajalci fotonapetostnih modulov zagotavljajo vsaj 25-letno garancijo na njihovo delovanje.

Količina električne energije, ki jo elektrarna proizvede, je odvisna od moči elektrarne, osončenosti, naklona in usmeritve strehe, zunanje temperature ter podobnih dejavnikov.

MESEČNI OBRAČUN

Od leta 2024 je obračun električne energije za lastnike sončnih elektrarn mesečni. Vsak mesec se primerja proizvedeno količino električne energije, ki jo oddate v omrežje in količino električne energije, ki jo porabite iz omrežja. Če je proizvedene energije več, kot jo porabite, vam dobavitelj električne energije za presežek prizna dobropis, ki ga lahko porabite v času ko je poraba višja od proizvodnje. V kolikor porabite več kot proizvedete, plačate razliko. 

Štirje koraki do sončne elektrarne

Ogled

Brezplačni ogled in izmera vašega objekta. Na osnovi dosedanje porabe električne energije podamo nasvet ter sestavimo informativno ponudbo.

Podpis

S podpisom ponudbe in pooblastila za urejanje dokumentacije, vam uredimo vso potrebno dokumentacijo – od dokumentacije in vloge za Elektro do subvencije Borzena.

Montaža

Uredimo celotno potrebno montažo, ki jo izvaja strokovna ekipa. Čas montaže je odvisen od velikosti projekta (števila panelov, dostopnosti za montažo, itd...).

Zagon

Po montaži sledi zagon in preverba celotnega sistema. Za celotno podporo po montaži smo na voljo celotni čas 24/7 in ponujamo takojšnjo povratno pomoč.

Uporabljamo najnovejšo tehnologijo !

Zakaj sončna elektrarna ?

Vsako gospodinjstvo si lahko privošči postavitev sončne elektrarne za samooskrbo, ugodni kredit, sofinanciran preko Ekosklada in Borzena. Vaš mesečni strošek ne bo višji od stroška, ki ga imate za plačilo elektrike.

Izkoristite države.

250€ / 1 kW

za samooskrbo brez baterijskega hranilnika, vendar ne več kot 25% upravičenih stroškov naložbe

675€ / 1 kW

za samooskrbo z baterijskim hranilnikom,vendar ne več kot 40% upravičenih stroškov naložbe